Kymco – fabryka skuterów z Tajwanu

cropped-kymco_logo.png

KYMCO, fabryka skuterów z Tajwanu jest jedną z wiodących światowych marek Powersports. Asortyment Kymco obejmuje skutery, motocykle, quady, ATV, części do Hondy oraz podzespoły motocyklowe. Nazwa Kymco to skrót od nazwy tej fabryki Kwang Yang Motor Company. Wszystkie pojazdy KYMCO produkowane są na podzespołach Hondy, ponieważ wcześniej fabryka Kymco produkowała pod marką Hondy i była długoletnim dostawcą części dla japońskiej Hondy. Od 1993 roku produkuje jako marka KYMCO.
Misją Kwang Yang Motor Co, Ltd jest tworzenie pojazdów osobowych, które mają zdobyć serca klientów na całym świecie. KYMCO zawsze stara się doprowadzić klientów do najbardziej przemyślanych rozwiązań oraz wrażeń z jazdy w życiu codziennym.

KYMCO fabryka powstała w roku 1963 i cały czas prężnie się rozwija. Kymco zdobywa liczne nagrody za współrozwój gospodarki na Tajwanie. Kymco obecnie inwestuje w badania i rozwój, których celem jest zdobywanie rynków światowych. Kymco stawia również na współpracę międzynarodową.
W celu wytworzenia najdoskonalszych i nieskazitelnych produktów, KYMCO wykorzystuje najbardziej zaawansowane technologie – zaawansowane oprogramowanie komputerowe do projektowania jak również serię rygorystycznych testów i przeróbek, oraz zatrudnia najlepszych inżynierów.
Dzięki procesowi tworzenia symulacji projektu, jak i zarządzania konstrukcjami, technologii patentu, innowacyjnych badań, KYMCO jest w stanie wyprodukować w szybkim tempie pojazd i zaplecze techniczne wymagane przez rynek.
KYMCO obchodził swoje 50-lecie w 2014 roku wraz z powołaniem Allen Ko jako nowego Przewodniczącego Globalnego Powersports Brand. W ciągu ostatnich pięciu lat, wytwórnia KYMCO z powodzeniem sprzedała ponad 10 milionów skuterów, motocykli, rowerów elektrycznych, side-by-boków i ATV w 100 krajach, a roczne przychody ze sprzedaży przekroczyły w samym tylko USA 1 mld USD.