Kymco – Tankowanie, ile pali jaki zasięg? Tankujemy nasze Kymco.

Kymco – Tankowanie, ile pali jaki zasięg? Tankujemy nasze Kymco.

To już kolejne tankowanie naszego skutera miejskiego People GT 125i.
Dzisiejszy poranek rozpoczęliśmy od zatankowania do pełna naszego skuterka, podjechaliśmy na stacje tankowania paliw Auchan przy ulicy Modlińskiej w Warszawie. Na początku duże zaskoczenie, paliwo znacznie podrożało od ostatniej naszej wizyty na tej stacji, osiem dni temu płaciliśmy taniej za litr aż o 16 groszy na litrze. Nasz skuter został zatankowany w momencie kiedy przejechaliśmy 233,5 km, po tym dystansie mieliśmy już włączoną rezerwę na które przejechaliśmy jeszcze jakieś 12km.

 

tankowanie kymco

Do naszego skutera udało nam się zatankować dokładnie 7,22L benzyny PB95 za którą zapłaciliśmy 29,96zł według naszych obliczeń koszt przejechania 100km naszym Kymco to 3,09L na 100 km ale średnie spalanie naszego skutera od początku kiedy go używamy to: 3,70L .
Jaki zasięg ma nasz skuter? To otwarte pytanie, zasięg zależy od wielu czynników takich jak szybkość, styl jazdy, od kierującego a przede wszystkim od trasy jaką wybieramy, jednak według pewnych wyliczeń można stwierdzić że można się postarać i przejechać na pełnym baku razem z rezerwą dystans w granicy 290km a nawet więcej. Można nawet przejechać ponad 300km ale to raczej nie ma sensu bo skuter służy do szybkiego przemieszczania się po mieście a szybka jazda dynamiczna to jego naturalne warunki.

tankowanie People GT 125i

Warto też podkreślić procedurę samego tankowania bo z tym mamy zawsze największe problemy, tankowanie pod korek to nie lada wyczyn, w naszym skuterze wlew do paliwa jest na tyle mały że zawsze coś nam się rozleje i jest z tym problem. Dziś mieliśmy tak samo, pistolet nie odbił a paliwo rozlało się po plastikach, na szczęście nic poważnego się nie stało ale zawsze jest to problematyczne.
Tak czy inaczej fajnie jest szybko poruszać się po Warszawie i płacić za to tylko 13zł, to jedna z największych zalet używania skutera w mieście.

tankowanie Kymco