Kymco Warszawa rozpoczyna sezon skuterowy 2017

Kymco Warszawa rozpoczyna sezon skuterowy 2017

Pogoda dopisuje, dni są coraz dłuższe i robi się coraz cieplej, nie pozostaje nic innego jak przygotować się do rozpoczęcia sezonu motocyklowego. W ramach przypomnienia informujemy, że nasz skuter Kymco zimował w garażu przez dokładnie 164 dni.
Opis przygotowania naszego skutera Kymco do zimy opisany jest w wątku: Kymco – Jak przygotować skuter do zimy?

Warto tutaj podkreślić, że w czasie zimowania naszego skutera nie odpalaliśmy go niepotrzebnie, uważamy że nie ma sensu odpalania motocykla w okresie zimowym bo to tylko zużywa silnik i jego komponenty. Przy każdym takim odpalaniu silnik jest gorzej smarowany, co może wpływać na pogorszenie jego pracy. Największym argumentem osób, które odpalają swoje motocykle w czasie zimy co jakiś czas jest mit o tym, że warto tak robić aby podładować akumulator w swoim pojeździe. My uważamy to za mit a akumulator ładujemy prostownikiem. W przypadku naszego skutera miejskiego nasz akumulator na okres zimowania został specjalnie przygotowany – wymontowaliśmy go w czasie przygotowania skutera do zimowania. Nasz akumulator przechowywany był przez okres zimowy w ciepłym pomieszczeniu, a przez 3 tygodnie był ładowany prostownikiem dla utrzymania go w optymalnej formie.

Po okresie zimowania w skuterze został zamontowany naładowany akumulator, skuter przez czas zimowania stał pod przykryciem aby się nie brudził i niepotrzebnie nie niszczył w czasie postoju. Po zdjęciu pokrowca wystarczyło tylko przetrzeć go z kurzu, sprawdzić poziom oleju, zamontować wyżej wymieniony akumulator, sprawdzić czy działa system elektryczny w skuterze i przetestować jak poradzi sobie rozrusznik po okresie pięciu i pół miesiąca odpoczynku.

Kymco Warszawa

Bardzo pozytywnie zaskoczył nas fakt sprawnego i bezproblemowego odpalenia naszego skutera, skuter odpalił od razu bez żadnego problemu za pierwszym razem z tak zwanego “pierwszego strzału”. Pod odpaleniu sprawdziliśmy działanie wszystkich świateł, hamulców zrobiliśmy rundę honorową i jesteśmy przygotowani do sezonu 2017.