Kymco Warszawa – Skuter wyposażony w Automatyczny Defibrylator AED

Kymco Warszawa – Skuter wyposażony w Automatyczny Defibrylator AED
Skuter miejski Kymco Warszawa został wyposażony w Automatyczny Defibrylator AED marki PHILIPS HeartStart FRx od Max Harter
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasz skuter miejski Kymco People GT 125i został wyposażony w markowy defibrylator automatyczny AED. Od teraz nasz skuter jest „Mobilnym AED”, mobilne AED to szybkość dotarcia do wypadku, skuter nie stoi w korkach a jego gabaryty pozwalają na przejeżdżanie nawet po najbardziej zatłoczonej ulicy. Z tego co wiemy, w Polsce jeździ kilkanaście motocykli ratunkowych wyposażonych w AED, w samej Warszawie takich motocykli jest około 5, ale tylko 1 skuter jest wyposażony w takie urządzenie i jest nim nasz Kymco.

Kymco Warszawa rozpoczyna cykl szkoleń z Mobilnym AED, gdzie pokazujemy i szkolimy jak używać i jak działa defibrylator.

Mobilne AED

Chcesz wiedzieć więcej na temat AED przeczytaj:
Defibrylatora należy użyć w pierwszych kilku minutach od wystąpienia zatrzymania krążenia. Podanie impulsu jest jedynym co może pomóc, ponieważ z każdą minutą szanse na przeżycie maleją o 10%.

Czy wiesz, że…
szanse chorego po zatrzymaniu krążenia spadają o 7-10% z każdą minutą? Dlatego właśnie tak ważne jest, by bezpośredni świadek zdarzenia od razu rozpoczął akcję ratunkową. Badania naukowe dowiodły, że reanimacja podjęta przez świadka zdarzenia znacznie zwiększa szansę chorego na przeżycie!
Gdyby więcej ludzi umiało udzielać pierwszej pomocy w nagłym zatrzymaniu krążenia -100,000 osób rocznie w Europie mogłoby żyć – twierdzi Europejska Rada Resuscytacji.
Każdego roku u około 400,000 Europejczyków występuje nagłe i niespodziewane NZK, z czego w ok. 350,000 przypadkach zdarza się to poza szpitalem. Nagłe NZK poza szpitalem może zdarzyć się wszędzie, na przykład na ulicy, w miejscu pracy, w czasie ćwiczeń rekreacyjnych oraz innego typu wysiłku fizycznego. Przeważająca większość NZK występuje w domu. Aktualnie mniej niż jedna osoba na dziesięć przeżywa to zdarzenie. Podjęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) przez świadków zdarzenia może spowodować 2-3 krotny wzrost przeżywalności. Niestety na dzień dzisiejszy tylko w 1 przypadku na 5 zdarzeń pozaszpitalnego nagłego zatrzymania krążenia podejmowana jest resuscytacja. Zwiększenie częstości podejmowania resuscytacji mogłoby uratować 100,000 istnień ludzkich w Europie rocznie.

PHILIPS HeartStart FRx