Olej do skutera

Olej do skutera Kymco
Olej do skutera, czyli kto nie smaruje ten nie jedzie.

Tym razem napiszemy coś na temat oleju do skutera. Olej to po paliwie jeden z najważniejszych płynów w skuterze, można powiedzieć że dobry olej ma bardzo duży wpływ na poprawną eksploatację skutera. Wybierając dobry i odpowiedni olej do skutera możemy nie tylko przedłużyć żywotność silnika, ale nawet obniżyć spalanie paliwa. Na oleju nie ma co oszczędzać, ale nie ma też co przesadzać. W zupełności wystarczy olej z określoną specyfikacją, podaną przez producenta skutera. W tej chwili wybór olejów do skutera na rynku jest tak duży, że każdy znajdzie dla siebie odpowiedni produkt w odpowiedniej cenie.
Za co odpowiada olej w skuterze miejskim? Przede wszystkim za smarowanie to jego najważniejsze zadanie, chroni również metalowe części w silniku. Ponadto, olej do skutera jest odpowiedzialny za chłodzenie silnika, i co najważniejsze za prawidłowe czyszczenie wnętrza silnika z różnego typu zanieczyszczeń typu nagary oraz innego brudu, który zbiera się komorze silnika.

 

 

Warto pamiętać o okresowej wymianie oleju w skuterze, nawet najlepszy i najdroższy olej ma swoje określone parametry, które traci po przejechaniu określonego dystansu kilometrów. Olej trzeba wymieniać i należy to robić regularnie według zaleceń producenta skutera.
W naszym skuterze Kymco People GT 125i producent zaleca wymianę oleju co 5000km i co tyle mamy zamiar wymieniać olej.

 

W ten weekend przekażemy specjalną informacje na temat konkursu wakacyjnego, który ogłosimy na naszym blogu. Zapraszamy do śledzenia naszego bloga.

Polecamy sklep z chemią dla skuterów: http://www.petrostar.pl/

Chemia Motocyklowa: https://www.kymco.warszawa.pl/chemia-motocyklowa/