Skuter 125 ccm

Skuter Kymco 125 dlaczego taki wybór i czy to ma sens?

skuter kymco 125

Wybrałem skuter kymco o pojemności 125ccm tylko z wygody i tylko dlatego, że szukałem sprawdzonego rozwiązania do sprawnego i szybkiego poruszania się po zakorkowanej Warszawie w godzinach szczytu.

Interesowało mnie również szybkie zdobycie uprawnień do poruszania się jednośladem bez zbędnych szkoleń kursów czy egzaminów. Nasz ustawodawca umożliwia poruszanie się skuterem o pojemności do 125 ccm na prawo jazdy kategorii B osobom, które mają taki dokument od 3 lat, więc wybrałem takie właśnie rozwiązanie.

Skuter, motocykl czy nawet ścigacz o pojemności 125 ccm to idealne rozwiązanie do miasta, nie potrzeba rozwijać dużych prędkości, chociaż mój skuter może osiąga prędkość nawet do około 115km/h.

Średnia prędkość, z którą się poruszam po zatłoczonej Warszawie moim skuterem, to około 60km/h i nie ma możliwości rozwijania większych szybkości. Pokonuję trasę z Białołęki na Górny Mokotów, w kolejnym newsie zaprezentuję wam dogodne i mniej dogodne trasy na tym odcinku Warszawy.

Fajnym rozwiązaniem jest to, że każdy kto ma prawo jazdy kategorii B od 3 lat może kupić skuter 125 ccm i od razu wyruszyć nim w trasę bez żadnych dodatkowych uprawnień. Osobiście jednak zalecam, aby osoba która nie miała wcześniej do czynienia z jazdą na motocyklu zrobiła sobie szkolenie czy kurs podstawowy z jazdy na skuterze. Jazda na skuterze to zupełnie coś innego niż jazda samochodem, należy nauczyć się kilku podstawowych zasad z prowadzenia takiego pojazdu, i wygląda to zupełnie inaczej niż w przypadku jazdy samochodem.

skuter 125ccm

Skuter 125ccm to też oszczędność nie tylko pieniędzy ale też czasu. Taki skuter pali bardzo mało w stosunku do samochodu, ale umożliwia też szybsze dotarcie do celu, co w moim przypadku przekłada się na oszczędności w czasie około 50%. Niewątpliwą zaletą jest fakt z parkowaniem skutera w zakorkowanej Warszawie. Szukanie miejsca do parkowania dla puszek w godzinach szczytu to istne szaleństwo a w przypadku skutera  zawsze znajdzie się kawałek miejsca aby zaparkować.
Skuter 125 dla mnie to idealne rozwiązanie, osobiście uważam że do miasta nie potrzeba nic więcej, skuter stodwudziestkapiątka umożliwia sprawne poruszanie się po zakorkowanym mieście i jest dostępny dla każdego.