Skuter miejski od Kymco – dlaczego?

Skuter miejski od Kymco – dlaczego?
Jaki skuter miejski o pojemności 125 ccm wybrać? – to pytanie, które nurtowało nas najbardziej.

Kymco Warszawa
Kymco Warszawa

Dlaczego skuter o pojemności 125 ccm?
Wygoda, prostota oraz niezawodność to synonimy, którymi kierowaliśmy się przy wyborze naszego skutera. Najważniejsze dla nas to możliwość jazdy motocyklem na prawo jazdy kategorii B. W Polsce każdy, kto ma prawo jazdy kat. B dłużej niż 3 lata może poruszać się motocyklem o pojemności 125ccm. To super zmiana i bardzo dobre rozwiązanie, nie trzeba zdawać żadnych egzaminów kursów czy chodzić na szkolenia. Pojemność 125 ccm w zupełności wystarczy do sprawnego poruszania się w mieście. Jeżdżąc w mieście w korkach, prędkość przelotowa nie jest zbyt duża – w zupełności wystarczy taka pojemność.

Co było dla nas ważne, na co zwracaliśmy uwagę i czym się kierowaliśmy przy zakupie skutera?
Wielkość skutera miała dla nas bardzo ważne znaczenie. Zaczęliśmy szukać skutera dużego, ale jednak nieprzesadzistego, to jest takiego, na którym bez problemu będą mogły poruszać sie dorosłe osoby. Zależało nam na skuterze ale, który bez problemu będzie mógł przeciskać się między puszkami w korkach.
Nie bez znaczenia była dla nas również moc skutera. Potrzebowaliśmy skutera, który jest mocny a dopuszczalna moc skutera o pojemności 125 ccm w Polsce na prawo jazdy kat. B to maksymalnie 15 KM, tyle koni mechanicznych może mieć skuter miejski. Ta moc w zupełności wystarczy do sprawnego poruszania się w Warszawie.
Przy wyborze skutera ważne dla nas były też takie sprawy jak wielkość kół, zasilanie na wtrysku oraz chłodzenie silnika cieczą. Dodatkowo, chcieliśmy kupić skuter, który ma hamulce tarczowe na dwóch kołach.

Dlaczego akurat Kymco?
Wybór skutera to bardzo trudna sprawa, szczególnie dla kogoś, kto wcześniej nie miał żadnej przygody z motocyklami, chcieliśmy skuter uniwersalny, taki do miasta, który bez problemu da rade ewentualnie przetransportować dwie dorosłe duże osoby, chcieliśmy szybki i mocny skuter z dobrymi hamulcami o pojemności do 125 ccm. Nasza przygoda z wyborem skutera trwała około 3 miesięcy, szukaliśmy i odbywaliśmy jazdy testowe, aż do momentu kiedy trafiliśmy na markę Kymco.
Skuter Kymco People GT 125i spełnił wszystkie nasze wymagania a w dodatku jest to motocykl budżetowy z Tajwanu, warto tutaj podkreślić że firma Kymco produkuje swoje motocykle na licencji Hondy. Fabryki Kymco to najwięksi dostawcy silników oraz części dla Hondy a to zobowiązuje.

Gdzie kupiliśmy skuter?
Po podjęciu decyzji o wyborze skutera People GT 125i zaczęliśmy szukać dealera, od którego zakupimy wymarzony skuter miejski. Odwiedziliśmy większość salonów marki Kymco w Warszawie, przeprowadziliśmy też dużo rozmów ze sprzedawcami, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na zakup skutera Kymco od importera Kymco w Polsce – od Firmy Motor-Land. Zdecydowaliśmy się na profesjonalizm oraz super obsługę. Pracownicy firmy Motor-Land to super profesjonaliści, którzy bardzo dobrze doradzą w wyborze skutera oraz zapewnią dobre rabaty przy sprzedaży skutera Kymco.
Profesjonalizm Motor-Landu, dobra obsługa i sprawna finalizacja
Finalizacja zakupu skutera od importera Kymco firmy Motor-Land to sama przyjemność, szybkość profesjonalizm oraz obsługa w czasie sprzedaży to dla nas najważniejsze atuty przy zakupie skutera. Wszystko trwało tylko 3 dni – od momentu złożenia zamówienia do momentu odbioru motocykla, oczywiście cały czas byliśmy informowani, na jakim etapie jest nasze zamówienie. Skuter odebraliśmy po przeglądzie zerowym przygotowanym do jazd miejskich.
Warto tutaj też podkreślić fakt, że otrzymaliśmy od importera dodatkowy rabat na zakup naszego wymarzonego skutera Kymco, za który bardzo dziękujemy.

Podsumowanie
Wybraliśmy najlepszy skuter miejski dla nas – skuter marki Kymco model People GT 125i, chłodzony cieczą, zasilany wtryskiem o mocy 15KM, to dla nas idealne rozwiązanie. Połączyliśmy zakup skutera budżetowego z funkcjami wysokiego wyposażenia. W naszym skuterze mamy 2 hamulce tarczowe, co zapewnia nam duże bezpieczeństwo przy hamowaniu. Najbardziej cieszy nas jednak moc naszego skutera – 15KM, co umożliwia nam rozpędzenie naszego skutera do prędkości 115km/h.
Wybór skutera od Kymco to dla nas najlepsze rozwiązanie, mamy szybki i dobry skuter, który idealnie sprawuje się w korkach miejskich.

tankowanie People GT 125i