Słuchawki dla Motocyklistów – Interkomy dla Motocyklistów

Słuchawki dla Motocyklistów – Interkomy dla Motocyklistów

Za sprawą sklepu internetowego Plantro.pl http://www.plantro.pl/pl/c/Sluchawki-interkomy-motocyklowe/37, oferującego profesjonalne słuchawki dla Motocyklistów, miałem okazję przetestować najwyższy model słuchawek dla Motocyklistów.

interkom packtalk

Model testowanych słuchawek to PACKTALK firmy Cardo. Słuchawki PACKTALK to najwyższy model z serii scalarider.

Słuchawki te posiadają następujące funkcje komunikacyjne:
– Interkom wahadłowy, który umożliwia połączenie z jednym z 9 motocyklistów z grupy. Połączenie realizujemy przez wybranie głosowe nazwy użytkownika, z którym chcemy się połączyć.
– Kolejną super funkcją w tej słuchawce jest technologia DMC, jest to przełomowa technologia, tworząca dynamiczną sieć z którą może połączyć się nawet do 15 motocyklistów w danym czasie.
– Dla mnie największą zaletą jaką daje słuchawka firmy Cardo to funkcja obsługi Bluetootha, słuchawka ta umożliwia połączenie do 2 urządzeń poprzez Bluetooth z słuchawką. Do takiej słuchawki można podłączyć telefon komórkowy plus nawigację lub na przykład 2 telefony – firmowy oraz prywatny. Funkcja Bluetootha to najważniejsza opcja jaką oferuje ta słuchawka. Ta funkcja umożliwiła mi podłączenie mojego telefonu z tą słuchawką, jest to super rozwiązanie dla osób które muszą być cały czas dostępne pod telefonem.
– W czasie jazdy za pomocą tej słuchawki podłączonej do telefonu GSM można słuchać muzyki z radia internetowego, dodatkowo nasłuchiwać komunikatów z nawigacji a w razie potrzeby odebrać telefon w czasie jazdy na skuterze.
– Odbiór rozmowy to bardzo łatwe i proste zadanie, w czasie kiedy słyszymy dzwonek w kasku wystarczy, że głośno powiemy jakieś słowo albo dmuchniemy do słuchawki – to wystarczy aby odebrać rozmowę, nie trzeba odrywać rąk od kierownicy.
W czasie testowania słuchawki przeprowadziliśmy kilkanaście rozmów telefonicznych w różnych warunkach, niewątpliwą zaletą tej technologii jest to że nas to, że rozmówca nie słyszy hałasu i szumu z otoczenia i nigdy nie zgadł, że w czasie prowadzonej rozmowy poruszam się na skuterze z prędkością nawet 100km/h. System redukujący szumy i hałas z otoczenia działa bardzo dobrze, znane są przypadki że klienci Plantro.pl prowadzili rozmowy nawet przy prędkości 220km/h. Warto tutaj zaznaczyć, że słuchawka jest wyposażona w technologię AGC – funkcja ta automatycznie dopasowuje poziom głośności do prędkości jazdy i poziomu hałasu z otoczenia.

cardo packtalk

Największą zaletą tej słuchawki jest jednak możliwość podłączenia słuchawki z telefonem komórkowym do słuchania muzyki w czasie jazdy przez miasto, w czasie jazdy słucham radia internetowego z muzyką, która mi w danym czasie odpowiada. Dziennie spędzam na skuterze nawet do 2 godzin na mieście i nie wyobrażam sobie jeżdżenia w zupełnej ciszy, bez muzyki. W czasie słuchania muzyki nadal słyszymy hałas z otoczenia motocykla, chodzi tutaj o odgłosy karetek czy sygnały klaksonów, nie jesteśmy całkowicie odcięci od otoczenia, co znacząco wpływa na nasze bezpieczeństwo. Akumulator wystarcza na 13 godzin słuchania muzyki w przypadku słuchawek PACKTALK.
Sam montaż jest też banalny, ale trzeba to zrobić dobrze i z głową, aby zamontować dobrze taką słuchawkę należy przyczepić ją do kasku i przeprowadzić kable łączące mikrofon z głośnikami najlepiej pod wyściółkę do modułu. Należy przeprowadzić te kable precyzyjnie i z głową, tak aby przy zakładaniu i zdejmowaniu kasku nie przeszkadzały i nie plątały się.

słuchawka dla motocyklisty

Po zamontowaniu słuchawki można cieszyć się muzyką z kasku, prowadzić rozmowy telefoniczne a w razie potrzeby utworzyć połączenie typu Interkom, do którego możemy zaprosić nawet do 15 innych motocyklistów tworząc połączenie grupowe.
Słuchawki firmy Cardo można zamówić na stronie sklepu Plantro.pl, jeśli jesteście zainteresowani zakupem słuchawki dla Motocyklistów z kuponem rabatowym dajcie nam znać na: biuro@kymco.warszawa.plwyślemy do Was promocyjny kupon.

Ceny słuchawek zaczynają się od 550 zł.

packtalk cardo